نحوه حذف زنگ از گرانیت

- Feb 09, 2020-

به دلیل خاصیت طبیعی گرانیت ، هر نوع گرانیت به خودی خود حاوی کم و بیش آهن است. بارش باران در زمستان بسیار زیاد است. هنگامی که باران با آهن در گرانیت تماس می گیرد ، یک واکنش اکسیداسیون رخ می دهد و لکه های زنگ تشکیل می شود. به همین ترتیب ، ریختن فولاد باقیمانده در هنگام پردازش ، ابزارهای آهن و داربست در حین نصب و وسایل حاوی فلز مانند دکوراسیون در طی مراحل ساخت و ساز در صورت تکمیل تمیز کردن یا استفاده نادرست از پاک کننده های گرانیتی باعث ایجاد لکه های زنگ زدگی روی سطح گرانیت می شوند. بعد از ساخت

granite

برخی افراد دوست دارند از اسید هیدروکلریک معمولی و سایر مواد اسیدی برای تمیز کردن گرانیت استفاده کنند. با انجام این کار ، آنها فقط می توانند به طور موقت لکه های زنگ زدگی را از بین ببرند ، به طور کامل از بین نمی روند و همچنین باعث زنگ زدگی آهن در داخل گرانیت می شوند و لکه های زنگ زدگی را جدی تر می کنند. بنابراین ، برای لکه های زنگ زدگی ، برای پاک کردن کامل لکه های زنگ زدگی و تبدیل آنها به مواد بی رنگ پایدار ، باید از یک پاک کننده مخصوص زنگ زدگی استفاده شود.


تمیز کردن و زنگ زدگی گرانیت صاف
مواد درمانی : ماده تمیز کننده و دفع کننده مخصوص کنف
روش ساخت :
1. از قطعات تمیز کننده غیر گرانیتی و گرانیتی محافظت کنید.
2. خاک و سطح غرق سطح روی گرانیت را تمیز کنید.
3. پاک کننده زنگ زدگی و آب را به طور مساوی با نسبت 1: 1 هم بزنید (گرانیت هنگام رقیق شدن رقیق نمی شود) و مستقیماً روی محل زنگ زدگی گرانیت بمالید.
4- بعد از اینکه همه زنگ زدگی کم شد (بسته به شرایط خاص زنگ زدگی ، چند دقیقه تا چند ساعت طول می کشد ، لکه های اصلی زنگ زدگی آهن از گرانیت ، مانند سنگ زنگ ، مدت بیشتری برای از بین بردن زنگ زدگی خواهد داشت) ، و سپس با آب بشویید.

5- اگر زنگ زدگی جدی باشد ، زنگ زدگی را نمی توان در یک زمان از بین برد و زنگ زدگی را می توان به طور مکرر از بین برد.


تمیز کردن و زنگ زدگی گرانیت زبر
روش اول : زنگ زدگی را از سطح گرانیت با سطح صاف جدا کنید.
روش 2 : (فقط برای گرانیت با رنگ روشن قابل استفاده است):
مواد : ماده تمیز کننده و ترمیم کننده مخصوص کنف.
روش ساخت:
1. از قطعات غیر شسته شده گرانیتی و گرانیتی محافظت کنید.
2. خاک و گرد و غبار سطح را روی گرانیت تمیز کنید.
3. ماده تمیز کننده و نوسازی گرانیت و آب را به طور مساوی با نسبت 1: 1 هم بزنید (ممکن است وقتی سطح خاک مخصوصاً رقیق نشده باشد سطح گرانیت رقیق نشود) و مستقیماً آن را روی سطح تمیز کنید.
4- سطح گرانیت را حدود یک دقیقه با آب تمیز کنید.
5- در صورت لکه های زنگ زدگی موضعی جدی است و با یک تمیز کردن کامل نمی توان آن را از بین برد ، روند کار فوق می تواند تکرار شود.


یک جفت:دیوار پس زمینه سنگ بعدی:تابوهای فواره های توپ FengShui و عملکرد آنها